Ustka

Ustka należy do najbardziej atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych położonych nad Morzem Bałtyckim. Miasto położone u ujścia rzeki Słupi, 150 km na zachód od stolicy województwa – Gdańska i 17 km na północ Słupska. Niepowtarzalny klimat, warunki krajobrazowe oraz wielokrotnie nagradzane nadmorskie kąpielisko to podstawowe atuty Ustki. Przyjeżdżając do Ustki, stawiają Państwo na bezpośredni kontakt z przyrodą i niezapomniane wrażenia!

Oczywiście nie może zabraknąć w programie wakacji rejsu po morzu. Ustecka plaża, o którą troskliwie dbają włodarze miasta rozdzielona jest kanałem portowym na dwie części. Plaża wschodnia w sezonie przeżywa oblężenie - w upalne dni ciężko znaleźć na niej kawałek wolnego piasku. Latem odbywa się tu masa imprez: koncerty na promenadzie, turnieje siatkówki plażowej. Ustecka promenada oferuje mnóstwo lokali gastronomicznych, w któych można spróbować wszystkiego, od smażonej ryby, poprzez frytki, hamburgery i pizzę aż do rozmaitych odmian lodów i gofrów. Z kolei Plaża Zachodnia jest oddalona od zgiełku miasta i pozwala na większy komfort wylegiwania się.

Co warto w Ustce zobaczyć:
 • Latarnia morska
  Ustecka latarnia wskazuje marynarzom drogę od ponad 100 lat. Jej światło widać na morzu z odległości 30 kilometrów.
 • Usteckie spichlerze
  Znajdują się zarówno po wschodniej, jak i po zachodniej stronie portu. Przypominają nam, że w malowniczej epoce żaglowców i parowców Ustka była ważnym ośrodkiem międzynarodowego handlu.
 • Usteckie łazienki
  W Ustce już przed I wojną światową leczono rozmaite schorzenia. Temu celowi służyły łazienki, zbudowane w 1912 roku. Stylowy budynek stanął w miejscu pierwszych łazienek parowych, pobudowanych w 1877 roku
 • Trzecie Molo
  Krążą legendy, że jest ono pozostałością po bazie niemieckich okrętów podwodnych.
 • Stare oblicze Ustki
  Tuż za promenadą i portem można podziwiać pierwotne oblicze miasta, przechadzając się wśród maleńkich domków po wąskich uliczkach starej Ustki.
 • Klif
  Ustecki klif to wysoki, urwisty brzeg, nieustannie podmywany przez sztormy. Stanowi on przekrój historii tego miejsca od czasów ostatniego lodowca, którego grubość mogła dochodzić do 2 km.

Zapraszamy na wczasy do Ustki!Urlop w Ustce Port w Ustce
Plaża w Ustce Wypoczynek w Ustce

© urlopustka.pl  ::  wykonanie strony: katnik.net  ::  zdjęcia: fotografiawnetrz.com